Pozycje wydane

Masaż tkanek głębokich
Autor: Marcin Wytrążek
Data wydania: 2013
Cena: 69,99 zł

Opis

Masaż tkanek głębokich

 

Masaż tkanek głębokich” to publikacja, która może ułatwić praktyczną naukę tej formy masażu. Przedstawione zostały podstawowe zasady wykonywania masażu oraz wskazówki jak skutecznie i bez większego wysiłku wykonywać techniki na poszczególnych częściach ciała. Oprócz zasad wykorzystania mechaniki własnego ciała opisane jest jak uniknąć przeciążeń swoich dłoni stosując w trakcie masażu przedramiona, pięści bądź łokcie.

W książce „Masaż tkanek głębokich” znajdziesz ponad 200 fotografii z technikami i kilkanaście rycin anatomicznych oraz zwięzłe opisy dolegliwości i przyczyny ich powstawania w układzie mięśniowo-powięziowym.

Dodatkowo książka została uzupełniona o pełny, 3-godzinny kurs video dostępny po zeskanowaniu kodu QR.

Książka „Masaż tkanek głębokich” będzie przydatna nie tylko dla studentów i uczestników kursów specjalistycznych z zakresu formy masażu, ale także dla terapeutów już praktykujących masaż tkanek głębokich, którzy chcą rozszerzyć wachlarz swoich technik.

Szkolenie masaż tkanek głębokich

 

Masaż tkanek głębokich” to propozycja autorskiego szkolenia z zakresu rozluźniania napięć w obrębie mięśni i powięzi w oparciu o najskuteczniejsze techniki, zaczerpnięte z różnych koncepcji masażu tkanek głębokich.

 

Ta forma masażu to świadome podążanie za funkcją układu mięśniowo-powięziowego, umiejętność rozluźniania tkanek, poprawa ich przesuwalności oraz uwalnianie napięć w jak najskuteczniejszy i najbardziej ergonomiczny sposób. Jest to coraz popularniejsza forma masażu, która pozwala na skuteczne rozwiązywanie zaburzeń w narządzie ruchu. Składa się z oceny funkcjonalnej pacjenta, oceny jego układu mięśniowo-powięziowego i zastosowania odpowiedniej terapii.”

Kurs video obejmuje pełen kurs „Masażu tkanek głębokich” poprowadzony przez samego autora książki dra Marcina Wytrążka!!!

Opis kursu video masaż tkanek głębokich Marcina Wytrążka:

 1. Powitanie
 2. Narzędzia i techniki terapeutyczne
 3. Sposoby pracy z tkankami
 4. Masaż tylnej strony podudzia
 5. Masaż tylnej strony uda
 6. Masaż stopy
 7. Masaż przedniej strony podudzia
 8. Masaż przedniej strony uda
 9. Masaż przyśrodkowej strony uda
 10. Masaż rotatorów zewnętrznych stawu biodrowego
 11. Masaż bocznej strony biodra
 12. Masaż bocznej strony tułowia
 13. Masaż brzucha
 14. Masaż klatki piersiowej i barku
 15. Masaż odcinka szyjnego kręgosłupa
 16. Praca z kręgosłupem

  Czas : 2:50:45