Pozycje wydane

Masaż tkanek głębokich
Autor: Marcin Wytrążek
Data wydania: 2013
Cena: 69,99 zł

Opis

Masaż tkanek głębokich

 

Masaż tkanek głębokich” to publikacja, która może ułatwić praktyczną naukę tej formy masażu. Przedstawione zostały podstawowe zasady wykonywania masażu oraz wskazówki jak skutecznie i bez większego wysiłku wykonywać techniki na poszczególnych częściach ciała. Oprócz zasad wykorzystania mechaniki własnego ciała opisane jest jak uniknąć przeciążeń swoich dłoni stosując w trakcie masażu przedramiona, pięści bądź łokcie.

W książce „Masaż tkanek głębokich” znajdziesz ponad 200 fotografii z technikami i kilkanaście rycin anatomicznych oraz zwięzłe opisy dolegliwości i przyczyny ich powstawania w układzie mięśniowo-powięziowym.

Dodatkowo książka została uzupełniona o pełny, 3-godzinny kurs video dostępny po zeskanowaniu kodu QR.

Książka „Masaż tkanek głębokich” będzie przydatna nie tylko dla studentów i uczestników kursów specjalistycznych z zakresu formy masażu, ale także dla terapeutów już praktykujących masaż tkanek głębokich, którzy chcą rozszerzyć wachlarz swoich technik.

Masaż tkanek głębokich” to propozycja autorskiego szkolenia z zakresu rozluźniania napięć w obrębie mięśni i powięzi w oparciu o najskuteczniejsze techniki, zaczerpnięte z różnych koncepcji masażu tkanek głębokich. Ta forma masażu to świadome podążanie za funkcją układu mięśniowo-powięziowego, umiejętność rozluźniania tkanek, poprawa ich przesuwalności oraz uwalnianie napięć w jak najskuteczniejszy i najbardziej ergonomiczny sposób. Jest to coraz popularniejsza forma masażu, która pozwala na skuteczne rozwiązywanie zaburzeń w narządzie ruchu. Składa się z oceny funkcjonalnej pacjenta, oceny jego układu mięśniowo-powięziowego i zastosowania odpowiedniej terapii.”

Kurs video obejmuje pełen kurs „Masażu tkanek głębokich” poprowadzony przez samego autora książki dra Marcina Wytrążka!!!

Opis kursu video Marcina Wytrążka:

Powitanie

Narzędzia i techniki terapeutyczne

Sposoby pracy z tkankami

Masaż tylnej strony podudzia

Masaż tylnej strony uda

Masaż stopy

Masaż przedniej strony podudzia

Masaż przedniej strony uda

Masaż przyśrodkowej strony uda

Masaż rotatorów zewnętrznych stawu biodrowego

Masaż bocznej strony biodra

Masaż bocznej strony tułowia

Masaż brzucha

Masaż klatki piersiowej i barku

Masaż odcinka szyjnego kręgosłupa

Praca z kręgosłupem

Czas : 2:50:45