Pozycje wydane

Dno miednicy – ciąża, poród, połóg. Anatomia i ćwiczenia.
Autor: Blandine Calais-Germain
Data wydania: 2021
Cena: 105,00

Opis

Dno miednicy

Dno miednicy – ciąża, poród, połóg. Anatomia i ćwiczenia. została napisana z myślą o specjalistach (fizjoterapeutach uroginekologicznych, położnych, lekarzach), ale też o każdej kobiecie. Celem książki „Dno miednicy” jest pomóc kobietom w poznaniu ich własnej miednicy oraz struktur z nią związanych, a także utrzymać je w dobrej kondycji, szczególnie w czasie ciąży oraz w okresie okołoporodowym, ale też przez całe życie. Miednica oraz jej zawartość to bardzo ważny, ale wciąż niedoceniany obszar anatomiczny i funkcjonalny.

 dno miednicy

Książka Dno miednicy

 

Książka Dno miednicy została zaprojektowana w taki sposób, aby uczynić temat dna miednicy zrozumiałym dla wszystkich kobiet. Z kolei specjaliści odnajdą tu ustandaryzowany język anatomiczny i bogatą, poprawną merytorycznie treść. Wielkim atutem książki „Dno miednicy” jest ponad 250 niemal przestrzennych rycin, które wyczerpująco ilustrują każdy ważny aspekt anatomii miednicy i wskazują Czytelnikowi, w jaki sposób wykonywać przedstawione ćwiczenia – czyniąc jej treść bardzo przystępną i zrozumiałą.

Takiej pozycji zdecydowanie brakowało na polskim rynku wydawniczym!

 

dno miednicy

 

Jej autorka Blandine Calais-Germain ma kilkudziesięcioletnie doświadczenie w nauczaniu ruchu. Jej kariera zawodowa rozpoczęła się od tańca i zaprowadziła ją na studia fizjoterapeutyczne. W tej dyscyplinie ruch poddawany jest analizie zarówno w odniesieniu do aspektów neurofizjologicznych, jak i biomechanicznych, co pozwala szerzej spojrzeć na mechanizm ruchu.

Dzięki integracji tańca z fizjoterapią Autorka rozwinęła innowacyjną metodę przekazywania wiedzy o strukturach anatomicznych w odniesieniu do ruchu. Wśród innych pozycji Autorki znajdują się: Anatomie pour le mouvement (Anatomia ruchu), która została przetłumaczona na kilkanaście języków i rozeszła się na całym świecie w ponad  milionie egzemplarzy oraz Anatomie pour la voix (Anatomia głosu).